Student Kit
-
Lashmer 10 Pairs Training Lashes
Training lashes for eyelash extensions, 10pairs/1packs, high quality, self-adhesive, best for eyelashes extension practice.HIGH QUALITY: training lashes strip for eyelashes extensions, hold curl well and durable.SELF-ADHESIVE: more easier to use, will make your work great and quickly.NATURAL: mimic natural eyelashes length, curl and space,... -
Lashmer 3 in 1 Lash Mannequin replacement eyelids
Product description: Perfect Training Tool for students... Whether you're refining your isolation skills, perfecting fan placement, or exploring new styles, the 3-in-1 Lash Mannequin is expertly designed to help you master your technique with ease and confidence. Unlike traditional mannequins, this lash mannequin features... -
Lashmer Mannequin Flat Head
Features: Imported soft silicone, super soft, no weird smell, convenient and reusable.It can be used to practice eyelash extension, makeup, massage or face painting.Easy to use / clean and save your time. Baby oil and mineral oil can help to remove stains.The practice training Head is... -
Professional Student Lash Kit
THE MORE YOU BUY, THE MORE YOU SAVE! HUNDREDS OF THESE SETS HAVE BEEN SOLD! Rated 4.9 out of 5 based on 1000+ clients' feedback If all these products were bought separately, the total cost would be Valued over $459. Buying this kit will save you... -
Deluxe Lash Student Kit
THE MORE YOU BUY, THE MORE YOU SAVE! HUNDREDS OF THESE SETS HAVE BEEN SOLD! Rated 4.9 out of 5 based on over 300 clients' feedback The student kit(Valued over $1299) include:1. Mannequin Head+ Training Lashes(10 pairs/box)2.Lash Tile*3, Mascara Wands(50pcs/pack), Micro Brush(100pcs/ pack), Lip Brush(50pcs/pack)3. Scissor*1, Jade Stone*1,... -
Essentials Lash Student kit
THE MORE YOU BUY, THE MORE YOU SAVE! HUNDREDS OF THESE SETS HAVE BEEN SOLD! Rated 4.9 out of 5 based on 1000+ clients' feedback If all these products were bought separately, the total cost would be Valued over $459. Buying this kit will save you... -
Professional Student Lash Starter Kit
THE MORE YOU BUY, THE MORE YOU SAVE! HUNDREDS OF THESE SETS HAVE BEEN SOLD! Rated 4.9 out of 5 based on 1000+ clients' feedback If all these products were bought separately, the total cost would be Valued over $459. Buying this kit will save you...










